Igaunijas ABB ieguvis titulu “Ārvalstu gada investors” jau piekto gadu pēc kārtas

2014-10-24 - ABB AS, vadošais enerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums ieguvis titulu “Ārvalstu gada investors” (Foreign Investor of the Year) uzņēmējdarbības balvu konkursā “Igaunijas uzņēmums” (Enterprise Estonia). Turklāt, ABB kļuvis par viskonkurētspējīgāko uzņēmumu ražošanas un enerģētikas nozarē.

„Titula saņemšana piekto gadu pēc kārtas parāda mūsu ieguldījumu Igaunijas ekonomiskās vides attīstībā. ABB Grupa joprojām saskata lieliskas izaugsmes iespējas uzņēmumam Igaunijā,” sacīja Bo Henriksons, ABB vadītājs Baltijas valstīs.

Atsaucoties uz Hanno Tomberg, „Igaunijas uzņēmums’’ valdes priekšsēdētāja, sacīto, saņemtais uzņēmējdarbības tituls ir augstākais valsts novērtējums izciliem un atpazīstamiem privātajiem uzņēmumiem. ’’Šobrīd konkurss “Igaunijas uzņēmums“ norisinās jau 14 gadu pēc kārtas, un uzskatām, ka ir ļoti svarīgi šo tradīciju turpināt arī nākotnē,“ stāsta Hanno Tomberg. Uzņēmumam ir ļoti svarīgi, lai tas tiktu pamanīts, iedrošināts un atbalstīts.

2013. gadā ABB ieguldījis 8 miljonus eiro, un kopumā 13 miljonus eiro ražošanā un biroja ēkas būvniecībā, kas tika pabeigta pagājušajā gadā. Visu gadu laikā ABB ir ieguldījis 78 miljonus eiro Igaunijas uzņēmuma attīstībā, kur šobrīd tiek nodarbināti 1300 darbinieki. ABB ieguvis titulu “Ārvalstu gada investors” vairākus gadus - 2007., 2008., 2009. un 2011. gadā, kā arī 2008. gadā izvēlēts titulam “Gada uzņēmums”.

“Šobrīd, būtībā visas ABB vienības ir centralizētas vienkopus industriālā un inovatīvā kompleksā Igaunijas pilsētā Juri ” skaidro Henriksons. "Tas ir ļāvis palielināt efektivitāti uzņēmuma iekšienē un panākt lielāku sinerģiju starp vienībām."

Turklāt, papildus saņemtajam titulam, ABB ir atzīts par labāko ražošanas un enerģētikas uzņēmumu savā nozarē salīdzinājumā ar citiem konkurētspējīgiem uzņēmumiem, tai skaitā novērtējums saņemts no Igaunijas tirdzniecības un rūpniecības palātas un Igaunijas Arodbiedrību konfederācijas.

“Saņemtais tituls atspoguļo spēju būt vienlīdz spēcīgiem vairākās jomās, kas veido uzņēmuma panākumu pamatu gan vietējā, gan pasaules tirgū, kā arī uzņēmuma ilgtspēju,’’ stāsta Henriksons.

Mait Palts, Igaunijas tirdzniecības un rūpniecības palātas ģenerāldirektors, stāsta, ka stiprākais uzņēmums tiek identificēts pēc tā veiksmes formulas, rezultātiem un ilgtspējas. „Būtībā tas parāda uzņēmuma iespējas par ko runājam,“ viņš apgalvo. “Tas izpaužas ar izciliem ekonomiskajiem rezultātiem - augstākiem pārdošanas un finanšu rezultātiem, efektivitāti un produktivitāti.’’Apbalvošanas ceremonija

  •   Atcelt
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Drukāt
   • Epasts
  •   Atcelt
  seitp202 fc0a603d8e052ccbc1257d7b004a7775